Ostatnia aktualizacja:

Poznaj kannabinoid, które spowoduje u Ciebie senność!

Samuel
  1. Co to jest kannabinoid CBN?

Kiedy przyglądamy się budowie konopi indyjskich, okazuje się, że ma ona ponad 80 kannabinoidów. Do niedawna tetrahydrokannabinol (THC) był jedynym kannabinoidem, o którym dobroczynnych właściwościach każdy słyszał. Na szczęście ostatnie badania, w szczególności nad kannabidiolem (CBD), wzbudziły duże zainteresowanie wszystkimi kannabinoidami.

  1. Przebudowa kannabinoidu

Podobnie jak w wielu znanych kannabinoidach, kannabinol (CBN) wywodzi się z kwasu marnabigerolowego (CBGA) konopi indyjskich. Roślina w sposób naturalny wytwarza enzymy, które przekształcają CBGA w jeden z 3 głównych kannabinoidów: kwas karboksylowy kannabichromenu (CBCA), kwas karboksylowy kannabidiolu (CBDA) i kwas tetrahydrokannabinolowy (THCA).

Kiedy roślina rozwija THCA, zwykle jest przekształcana w THC w wyniku działania ciepła lub promieniowania UV. Mimo to, THCA może z czasem zostać przekształcona w CBNA. Długotrwała ekspozycja na powietrze powoduje, że THCA traci cząsteczki wodoru i utlenia się – powstaje CBNA. Podobnie jak reszta kwaśnych kannabinoidów, CBNA przekształca się w kannabinol (CBN) pod wpływem ciepła lub promieniowania UV.

  1. Jakie są korzyści kannabidiolu CBN?

Konopie indyjskie są szeroko stosowane jako środek wspomagający sen dla osób cierpiących na bezsenność. Pod każdym względem CBN jest marihuaną odpowiedzialną za działanie uspokajające konopi indyjskich.

Kannabinol CBN posiada również właściwości antybakteryjne. Według włoskiego badania z 2008r, kannabinol „wykazał silną aktywność przeciw MRSA”, gdy był stosowany jako lek główny.

Stosowany miejscowo okazuje wysoką skuteczność w leczeniu oparzeń oraz objawów łuszczycy.

Niektóre badania sugerują, że może on stymulować wzrost kości. Jeśli przypuszczenie zostałyby potwierdzone to można by użyć CBN w leczeniu osteoporozy.

  1. Jakie powinno być natężenie substancji w leku?

Kannabinol jest produktem degradacji, toteż zazwyczaj nie występuje w wysokich stężeniach. Wysoki poziom CBN jest zwykle związany z niewłaściwymi metodami przechowywania. Jeżeli konopie indyjskie przechowywane są w jakimś hermetycznym pojemniku, jest mało prawdopodobne, aby wiele THC przekształciło się w CBN.

Na szczęście nie wszystko jest stracone, jeśli szukasz pomocnego środka na sen. Prostym rozwiązaniem byłoby umożliwienie pacjentowi zażycia preparatu z CBN starszego wieku. Pod wpływem powietrza, THC zacznie ulegać degradacji i przekształci się w CBN, co jest doskonałym sposobem walki z bezsennością.